VIII Ogólnopolska Konferencja Student Maritime Conference

VIII Ogólnopolska Konferencja Student Maritime Conference

Koło Naukowe Logistics działające przy Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej w dniach 23 – 24.04.2016r. uczestniczyło w „VIII Ogólnopolskiej Konferencji STUDENT MARITIME CONFERENCE 2016” organizowanej przez Koło Naukowe Transportu i Logistyki TRANSLOG.
W niedzielę członkowie koła z samego rana udali się na oficjalną część konferencji, która odbyła się na Wydziale Nawigacyji Akademii Morskiej w Gdynii. Po rejestracji wszystkich uczestników, Roksana Wilgocka i Piotr Adamowicz – członkowie KNTiL TRANSLOG – powitali wszystkich zebranych gości: uczestników konferencji, szanownych gości oraz przedstawicieli władz Akademii Morskiej w Gdynii. Przedstawiona została również komisja oceniająca nadesłane referaty.
Wśród finalistów znalazły się prace członków kół naukowych z Gdańska, Gdyni, Łodzi, Poznania, Katowic, Szczecina oraz Warszawy. Mimo zaciętej rywalizacji nagrodę za najlepszy referat otrzymali Katarzyna Kowalska i Filip Odważny z Koła Naukowego „Logistyka” z Politechniki Poznańskiej, którzy wygłosili ciekawą prezentację pod tytułem „Zamień odpad na towar – nowoczesne narzędzia szansą na drugie życie odpadów”. Oprócz referatów studentów, swoje prezentacje przedstawili również pracownicy przedsiębiorstw z sektora TSL, m.in. Pan Janusz Skrzyński z Urzędu Celnego w Gdyni, Pani Marta Woronowicz z PKT Gdynia oraz przedstawiciele firmy DAMCO.

Po wspólnym zdjęciu oraz obiedzie, członkowie kół udali się na terminal promowy Stena Line w Gdynii. Około godziny 21 Stena Line wypłynęła do Karlskrony. Mimo tak późnej pory wypłynięcia, członkowie kół mieli możliwość zobaczenia pracę portu – rozładunek i załadunek kontenerowców. Na pokładzie 10 odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich uczestników konferencji.
Następnego dnia prom Stena Line wpłynął do portu w Karlskronie. Po śniadaniu, uczestnicy udali się zwiedzać miasteczko. Nowi członkowie Koła Naukowego LOGISTICS byli zachwyceni Karlskroną – bijącą od niej ciszą i spokojem. We wtorek rano wszyscy opuścili prom, który w nocy wrócił na Polską stronę morza.